Zadowolenie z pracy zarobkowej, oceniana jest w kontekście osiągnięć na stanowisku pracy.

Młodsi ludzie, uważają , że po ukończeniu edukacji praca jest na wyciągnięcie ręki, niestety, tak nie jest. Owszem praca czeka, ale dla wykwalifikowanych w w danej specjalizacji albo dla młodych za niewygórowaną stawkę . Lata, kiedy zdobywanie wiedzy było pewność otrzymania wysokiego wynagrodzenia, skończyły się, rynek nie jest już spragniony pracowników posiadających wiedzę teoretyczną, ale posiadających osobowość ,   które zaowocują wysokimi zyskami dla firmy. Przedsiębiorczość, odwaga to walory zauważane przez pracodawców , zatrudnienie dla takich młodych odpornych na stres ludzi jest dostępne. Oczekiwania społeczeństwa, co do wysokości pensji za wykonane zadania podnoszą się, ludzie chcą osiągać wyższe dochody, bo ich aspiracje są większe, pragną więcej mieć i zabezpieczyć swojej rodzinie dobre warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest ważne , bycie cenionym przez przełożonych również , połączenie tych przesłanek z satysfakcjonującym wynagrodzeniem postrzegane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Wyjazd z kraju w poszukiwaniu pracy jest ciągle uważany, jako jedna z alternatyw , jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Praca , które pozwala zabezpieczyć sobie i rodzinie dach nad głową oraz godziwy byt ,  jest dostępne tylko dla nielicznych. 

dejtingsida

Zawody takie jak menadżer, pozwalają uzyskania wysokie dochody , ale obowiązki takie łączą się z z całym dniem spędzonym w pracy, życiem w stresie i przymusem poradzenia sobie z nowymi wyzwaniami. Podchodzenie do pracy , jako niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla zatrudnionego,  ale także dla pracodawcy , niesatysfakcjonująca praca to niezadowolony pracownik ,  który jest mniej wydajny , jest wiecznie wyczerpany i zestresowany .