Niedrogie latanie poza sezonem urlopowym

Współcześnie żyjący Polacy mają możliwość zobaczyć praktycznie każdy zakątek świata, a co najważniejsze, nie dotyczy to wyłącznie najbogatszych obywateli. Odkąd tanie linie lotnicze zagościły u nas, możemy niedrogo latać na terenie Europy oraz dalej. Oczywiście, żeby znaleźć najlepsze oferty trzeba wiedzieć jak szukać, a także decydować się na wycieczkę w odpowiednim terminie.

W zależności od kraju, który chcemy zwiedzić, inny miesiąc będzie najatrakcyjniejszy w sprawie pogody. Jednak wtenczas, ceny za nocleg czy samolot będą znacznie wyższe, bowiem najwięcej turystów wówczas nadciąga. Dobrym przykładem będzie Izrael – w trakcie naszej wiosny temperatura tam jest idealna, bez deszczu i ogromnych upałów. Jeżeli jednak pragniesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty znajdziesz jesienią. Co prawda zwiedzanie Ziemi Świętej będzie zakłócane przez deszcz, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w naszym kraju. Również Barcelona, jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez rodaków, może być niedroga. Lotniczy bilet w gorącym sezonie letnim kosztuje nawet 1000 złotych w dwie strony. Cena ta jednak drastycznie spada w sezonie jesiennym, kiedy to można się tam udać już za 100 złotych. A Barcelona posiada delikatniejszy klimat, także w listopadzie zobaczymy tam mnóstwo słońca. Dodatkowo bez skwaru zwiedzanie będzie milsze. Także osoby chcące zwiedzić USA muszą wziąć pod uwagę sezon. Do Los Angeles, kultowego miejska, warto udać się w lutym, kiedy to lot bezpośredni z Berlina kosztuje mniej, niż przejazd do Nowego Jorku w lipcu lub sierpniu. Dużo osób z Polski, które chcą zobaczyć Kalifornię chętnie wybierają ten termin, bowiem jest to sezon spokojniejszy, z niewielką liczbą turystów.

neujahrswünsche gedichte

Jeśli turystyka to dla ciebie coś więcej, niż opalanie się nad morzem, latanie poza gorącym sezonem powinno cię zainteresować. Gdyż popularne miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najchętniej odwiedzane są w miesiącach gorących, co znacznie winduje cenę lotów. Dlatego warto odwiedzić te miejsca w pozostałych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy.